Cik Daudz Spēlētāju Ir Basketbola Komandā

Satura rādītājs:

Basketbols ir populārs komandu bumbu sporta veids. Turklāt plaši izplatīts ir gan vīriešu, gan sieviešu basketbols, starp kuriem ir tikai spēlētāju dzimums.

Cik daudz spēlētāju ir basketbola komandā

Spēle

Basketbola spēles būtība ir šāda: divas 12 spēlētāju komandas sacenšas savā starpā, 5 spēlētāji no katra vienlaicīgi darbojas laukumā, bumba ar rokām jāiemet otras komandas gredzenā, neļaujot pretiniekiem pārņemt bumbu. Basketbola laukums ir 28 x 15 metri, grozs uz borta ir 305 centimetri, bet gredzena diametrs ir 45 centimetri.

Spēle sastāv no četriem desmit minūšu periodiem ar vienas minūtes pārtraukumiem. Uzvar komanda, kurai ir visvairāk punktu. Basketbolā spēlētājam ar noteiktu numuru ir noteiktas funkcijas.

Spēlētāji

Pirmo spēlētāju sauc par deklarētāju. Tas ir tas, kurš sāk uzbrukuma kombinācijas. Tās galvenās funkcijas ir efektīvu piespēļu pārsūtīšana un komandas gredzena "bombardēšana" vis-a-vis no liela attāluma. Spēles veidotājam ir jāaplūko visa spēles zona, nekavējoties jāreaģē uz izmaiņām komandas taktikā. Arī pirmais numurs spēlē aizsarga lomu - pārtver bumbu no pretinieka. Vispiemērotākais augstums ir aptuveni 190 centimetri.

Otro numuru basketbolistu sauc par uzbrūkošo aizsargu. Viņa loma ir palīdzēt spēles veidotājam un no tālienes "bombardēt" pretinieka gredzenu. Uzbrūkošais aizsargs koncentrējas uz ātru pieeju pretinieka gredzenam. Viņš nomet bumbu līdz perimetram. Lielāko daļu pretuzbrukumu veic spēlētājs ar otro numuru. Galvenais kritērijs, izvēloties spēlētāju šai pozīcijai, ir viņa ātrgaitas dati. Optimālais pieaugums ir 190-200 centimetru robežās.

Trešais numurs jeb vieglais uzbrucējs ir sava veida saikne starp punktu aizsargu un pārējiem spēlētājiem. Galvenā loma punktu vākšanā. Šeit ir svarīgi, lai spēlētājs ar trešo numuru spētu driblēt un precīzi šaut. Vieglajam uzbrucējam jābūt ātrgaitas datiem, jo viņa funkcija ir uzņemt bumbu. Labākais vieglā uzbrucēja augstums būtu 2 metri +/- 5 centimetri.

Smagais uzbrucējs ir ceturtais numurs. Viņam ir jāpaņem atlecošā bumba no sava gredzena un no pretinieka gredzena un jāaizliedz pretinieku komandas metieni. Spēlētājam ar šo numuru jābūt fiziski spēcīgam un tajā pašā laikā jāveic augstlēkšana. Viņam būs nepieciešama prasme precīzi iemest bumbu grozā no vidējā attāluma. Basketbolists, kura augums ir 200-215 centimetri, labāk tiks galā ar smagā uzbrucēja lomu.

Un pēdējais, piektais numurs vai centra spēlētājs. Uz viņa pleciem nokrīt pabeigt uzbrukumus no gredzena. Vēl viens piektais numurs paņem bumbu un bloķē pretinieku metienus. Centrā ir daudz fizisko aktivitāšu, tāpēc prasība pēc ārkārtas spēka un izturības. Kas attiecas uz augstumu - 210-225 centimetri.