MFM-2016: Spēles Somija - Krievija Apskats

28. decembrī Krievijas jaunatnes hokeja izlase Helsinkos aizvadīja otro maču pasaules čempionātā. Krievu sāncenši bija turnīra saimnieki, kuri pirmajā tikšanās reizē ar rezultātu 6: 0 pārspēja baltkrievus.

MFM-2016: spēles Somija - Krievija apskats

Mača sākums bija Suomi hokejistiem. Tas bija diezgan gaidīts, jo somi spēlē uz mājas ledus un ir vieni no savas grupas favorītiem. Tik aktīva Somijas izlases spiediena spēle ir devusi augļus. Jau tikšanās piektajā minūtē Somijas hokejisti izvirzījās vadībā pēc Sebastiana Aho vārtu guvuma. Ātrais mūsu sāncenšu uzbrukums noveda pie Georgieva sitiena pa vārtiem, taču mūsu vārtsargs atvairīja ripu, bet finišu flangā jau gaidīja Suomi uzbrucējs, kurš raidīja čaulu vārtos.

Pēc neizmantotiem vārtiem krievi mēģināja spēli pārcelt uz laukuma saimnieku pusi. Rezultātā Bragina palātām izdevās nopelnīt izraidīšanu. Skaitlisko vairākumu septītajā minūtē realizēja Kirils Kaprizovs.

Perioda beigas iezīmēja vēl viena ripa pret Krieviju. Kad līdz pārtraukumam bija atlikusi nedaudz vairāk kā minūte, fināls Patriks Laine pēc metiena no zilās līnijas koriģēja ripu vārtos. Pārtraukumā komandas devās 2: 1 Somijas labā.

Otro periodu Krievijas izlase sāka ar trim sodiem pēc kārtas. Pirmajā vairākumā Somijas hokejisti palielināja rezultāta starpību (3: 1). Bet krievi parādīja raksturu. Bragina aizbildņi guva vārtus mazākumā un pēc tam divas reizes sita Somijas vārtos, iegūstot vēl vienu spēlētāju. Izcēlās Andrejs Svetlakovs, Pāvels Kraskovskis un Vladislavs Kameņevs. Bet tie nebija visi mērķi šajā periodā. Krievi guva arī piektos vārtus. Vārtus guva Aleksandrs Poluņins. Tādējādi krievi līdz otrajam pārtraukumam no 1: 3 panāca skaitļus uz tablo savā labā - 5: 3.

Somijas izlase atkal aktīvi sāka pēdējās divdesmit minūtes, kā rezultātā tika gūti ceturtie vārti pret krieviem. Aleksijs Sareela izcēlās. Pēc izlaistajiem vārtiem Krievijas izlase spēlē ievērojami papildināja, arvien biežāk krievi piespieda Somijas izlasi pie vārtiem. 54. minūtē Radels Fazļevs guva sestos vārtus pret somiem.

Līdz finālsvilpei rezultāts uz tablo nemainījās. Krievijas izlase izcīnīja sarežģītu uzvaru pār Somiju ar rezultātu 6: 4, parādot raksturu un parādot savas cīņas īpašības.