Kā Krievijas Izlase Spēlēja Pirmā Kanāla Kausa Izcīņā

Pirmā kanāla kauss Krievijā jau ilgu laiku notiek katru gadu. Šīs sacensības ir otrais Eiropas hokeja tūres posms, kurā tradicionāli piedalās četras vadošās Eiropas komandas: Zviedrija, Krievija, Somija un Čehija.

Kā Krievijas izlase spēlēja Pirmā kanāla kausa izcīņā 2015

Euro hokeja tūre ir oficiāla sacensība, taču šī sporta veida cienītāju attieksme pret šādu notikumu nav tik nopietna kā, piemēram, uz pasaules čempionātu un vēl jo vairāk pret olimpiskajām spēlēm. Hokeja eksperti uzskata, ka Eiro tūre (ieskaitot 1. kanāla kausu) ir izstāžu spēles pasaules čempionāta pirmās komandas kandidātu skatīšanai. Tomēr mūsu hokejistiem ir ierasts uzvarēt Krievijas posmā, jo tas ir ļoti pienācīgs bizness, lai iepriecinātu krievu līdzjutējus.

2015. gadā Pirmās kanāla kausa izcīņa notika Maskavā no 17. līdz 20. decembrim. Turnīra atklāšanas spēle norisinājās jaunajā "Leģendu arēnā", kas var uzņemt nedaudz vairāk kā divpadsmit tūkstošus skatītāju. Pirmajā spēlē tikās Krievijas un Zviedrijas komandas. Oļega Znarka audzēkņi nevar pievienot šo tikšanos savam īpašumam, jo skandināvi pārliecinoši pārspēja krievus ar rezultātu 4 - 1. Neskatoties uz to, ka Krievijas komanda mačā atklāja rezultātu, laukuma saimnieku uzvara netika reģistrēta.. Ir vērts atzīmēt krievu hokejistu vispārējo izbalējušo spēli ar daudzām kļūdām.

Turnīra otrajā tikšanās reizē Krievijas valstsvienība reabilitējās, pārspējot Somijas izlasi ar graujošu rezultātu 8 - 1. Oļega Znarka lādiņi šo spēli spēlēja agresīvi un savāca jau no pirmajām minūtēm, kā rezultātā pēc 12 minūtēm, četri vārti bija pie Suomi vārtiem. Tad krievi turpināja savu auglīgo rīcību un ieveda sapulci.

Turnīra noslēdzošajā mačā Krievijas izlasei nācās pamatlaikā pieveikt Čehiju, lai 2015. gada 1. kanāla kausa izcīņā iegūtu pirmo vietu. Tomēr tas nenotika. Krievi zaudēja ar 2 - 4, lai gan otrā perioda gaitā viņi bija vadībā 2 - 1. Čehiem tomēr izdevās pārņemt iniciatīvu otrajā divdesmit minūtē un trīs reizes gūt vārtus. Trešajā periodā Krievijas hokejistiem bija iespējas atgūties un pat uzvarēt, taču Čehijas izlases vārtsargs Dominiks Fērčs parādīja sevi cienīgu.

Rezultātā no trim mačiem 2015. gada 1. kanāla kausa izcīņā Krievijas izlase izcīnīja tikai vienu uzvaru pār Somijas hokejistiem, savukārt Zviedrijas un Čehijas izlases izrādījās spēcīgākas. Rezultātā: Krievijas komanda turnīrā neieņēma pirmo vietu, un visas pārējās turnīra pozīcijas nevar uzskatīt par cienīgām.