2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņa: Kā Gāja Mačā Anglija - Itālija

Brazīlijas pasaules čempionāts pamazām uzņem apgriezienus. D grupā 14. jūnijā notika viena no gaidītākajām priekšsacīkšu posma tikšanām - Anglija spēlēja pret Itāliju. Brazīlijas pilsētā Manusā pie Amazones stadiona skatītāji varēja vērot futbola titānu cīņu.

anglia_italia

Pirmais puslaiks sākās lēnām. Varbūt tas bija saistīts ar neciešamo karstumu, kas valdīja Manusā. Itāļi nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, un briti ar tālmetieniem pārbaudīja itāļu vārtsargu Sirigu.

Laukuma centrā soliste bija Andrea Pirlo. Lai gūtu pirmos vārtus, šim vīrietim pietika pat nepieskarties bumbai. 35. minūtē pēc stūra maestro Pirlo tik veikli palaida garām bumbu, ka briti uzreiz nesaprata, kā raunds nonāca vārtos pēc Marchisio precīzākā sitiena no soda laukuma. 1 - 0 Itālija izvirzījās vadībā.

Īsu laiku četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju fani svinēja panākumus. Jau 37. minūtē futbola senči veica ģeniālu ātru uzbrukumu. Tikai dažas piespēles, un Stēridžs nošauj Sirigu - rezultāts kļūst 1 - 1. Spēle pamazām sāka uzņemt apgriezienus. Abu komandu spēlētāju meistarība demonstrēja pasaules futbola milžu vispārējo līmeni.

Puslaika beigās itāļi palaida garām labu iespēju trāpīt pa britu vārtiem. “Supermario” viltīgi iemeta Hārtu, taču aizsargs atvairīja bumbu no tīkla. Pēc stūra nospēlēšanas Kandreva iesita britu vārtu stabā. Pirmais puslaiks noslēdzās ar šādu uzbrukumu.

Tikšanās otrā puse sākās ar britu uzbrukumiem. Tomēr 50. minūtē futbola dibinātāju uzbrukuma impulsus atvēsināja Mario Balotelli. Kandreva tika galā ar angļu aizsargu un atdeva pārsteidzošu servi tālajam stabam, kur Balotelli ar galvu raidīja bumbu vārtos. Rezultāts 2 - 1 bija sitiens ar sitienu.

Puslaika otrā puse tika pavadīta Anglijas izlases uzbrukumos. Squadra Azura spēlētāji pat nedomāja par uzbrukumu. Itāļi izturēja, un viņi to izdarīja tā, kā, iespējams, neviens cits pasaulē nevar. Vairākas reizes Sirigu pēc bīstamiem streikiem izglāba Itāliju, taču par super vārtu momentiem pie četrkārtējo pasaules čempionātu čempionu vārtiem nevajadzēja runāt.

Saīsinātajā laikā Andrea Pirlo gandrīz palielināja rezultātu, taču viņa lieliskais brīvsitiens trāpīja pa pārliktni.

Tiesneša svilpe fiksēja Itālijas valstsvienības grūtāko uzvaru 2 - 1 pār briesmīgu pretinieku. Tagad britiem otrajā kārtā būs jāuzvar Urugvaja, kas pats par sevi arī šķiet visgrūtākais uzdevums. Squadra azura tiek salīdzināta pēc punktiem ar Kostariku un paceļas pasaules kausa izcīņas nāves grupas augšgalā.