2014. Gada Pasaules Kausa Izcīņa Futbolā: Kā Gāja Mačā Bosnija Un Hercegovina - Irāna

Pirms pēdējās spēles bosnieši zaudēja visas iespējas turpināt cīņu FIFA pasaules kausa izcīņas izslēgšanas spēlēs. Tomēr eiropieši plānoja turnīrā uzvarēt vismaz vienā mačā. Pēdējā sāncense viņiem bija Irānas izlase, kurai pirms trešās kārtas spēles F grupā uzvaras gadījumā bija teorētiskas izredzes turpināt cīņu pasaules futbola čempionāta izslēgšanas spēļu posmā.

2014. gada pasaules kausa izcīņa futbolā: kā gāja mačā Bosnija un Hercegovina - Irāna

Šķita, ka Bosnijas komandai ir spēcīgāks vārdu saraksts. Vismaz daudzi Bosnijas futbolisti spēlē labi zināmos klubos Eiropā. Irāņi uz viņu fona izskatās daudz pieticīgāki. Varbūt tas jau iepriekš noteica Bosnijas teritoriālo priekšrocību.

Maču aktīvāk sāka eiropieši. Edinam Dzeko jau pirmajās minūtēs bija iespēja, taču viņš no vārtu priekšas nespēja trāpīt pa vārtiem. Bosnijas uzbrucējs guva vārtus nedaudz vēlāk. Divdesmit trīs minūtes vēlāk Džeko no soda laukuma malas nošāva tieši irāņu vārtu stūrī. Eiropieši izvirzījās vadībā 1 - 0.

Irānas komandu pirmajā puslaikā var atšķirt ar bīstamu sitienu bosniešu vārtu pārliktnim. Šodžejai minūti pēc tam, kad irāņi palaida garām bumbu, bīstami sita pa vārtiem. Irānas izlasei pietrūka vārtu.

Tikšanās pirmā puse noslēdzās ar minimālu bosniešu pārsvaru 1 - 0.

Otrajā puslaikā bosnieši palielināja pārsvaru. Pēc Irānas futbolistu kļūdas savā laukuma pusē eiropieši spēlēja kombināciju, kas beidzās ar vēl vieniem vārtiem. Pjanich izcēlās 59. minūtē. Pēc šiem vārtiem mača uzvarētāju jau bija viegli paredzēt.

Tomēr irāņi neatstāja laukumu bez saviem vārtiem. 82. minūtē Reza Guchannejhad noslēdza piespēli no Irānas uzbrukuma kreisā flanga. 2 - 1 joprojām vadīja bosnieši. Irānai bija iespēja izvilkt vismaz neizšķirtu, taču tas nenotika.

Visas Irānas futbolistu un līdzjutēju cerības iznīcināja Avdija Vrshaeviča vārti, kas sekoja tūlīt pēc tam, kad irāņi guva vārtus. Ātrs eiropiešu uzbrukums noveda pie tā, ka 83. minūtē rezultāts kļuva 3 - 1 Bosnijas labā.

Bosnieši izcīnīja pirmo un pēdējo Pasaules kausa uzvaru Brazīlijā, savukārt irāņi guva pirmos un vienīgos vārtus turnīrā. Tagad abas komandas dodas mājup.