2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Noritēja Spēle Šveice - Ekvadora

15. jūnijā cīņā Pasaules kausa izcīņā iesaistījās Kvarteta E komandas. Grupas pirmajā mačā Brazīlijas galvaspilsētā izcilā uzbrucēja Garrinči vārdā nosauktajā stadionā notika spēle starp Šveices valstsvienību un Ekvadora.

gruppa_mundiala

Pirms sanāksmes sākuma eiropieši tika uzskatīti par favorītiem no viedokļa, ka viņu saraksts pēc nosaukuma izskatījās spēcīgāks. Šveiciešiem ir vairāki atzīti līderi, kuri spēlē labākajos Itālijas klubos un citās Eiropas komandās. Bet ekvadoriešiem bija arī leģionāri no Eiropas. Mačs izvērtās ļoti spītīgs.

Pirmais puslaiks palika atmiņā par līdzvērtīgu spēli, taču rezultātu atklāja ekvadorieši. Pēc setbumbas no kreisā flanga Šveices soda laukumā devās centrējums, kas beidzās ar vārtu guvumu. 22. minūtē Antonio Valensija ar galvu raidīja bumbu tīklā. Tikšanās pirmā puse noslēdzās ar minimālu dienvidamerikāņu pārsvaru.

Jāatzīmē, ka abas komandas ar tālmetieniem mēģināja atrast laimi pie ienaidnieka vārtiem. Vairākas reizes Šveices spēlētāji bīstami meta ārpus soda laukuma.

Otrais puslaiks iesākās rosīgi. 47. minūtē pēc stūra Šveice izlīdzina rezultātu. Mahmedi raida bumbu ekvadoriešu vārtos, padarot rezultātu vienādu.

Kopš otrā puslaika vidus radās iespaids, ka šveicieši ir fiziski spēcīgāki. 70. minūtē eiropieši pat izdarīja vārtus. Tomēr tiesnesis atcēla vārtus malējā stāvokļa dēļ.

Mača beigas izrādījās aizraujošas. Katra komanda pēdējās minūtēs centās izrāpt uzvaru. Ekvadorieši pēdējā uzbrukumā varēja gūt bumbu, taču neizmantoja šo brīdi, kas noveda pie šveiciešu pretuzbrukumiem. 20 sekundes pirms mača beigām šveicietis Seferovičs iedzina bumbu Ekvadoras vārtos. Eiropieši uzvar 2: 1, pēdējās sapulces sekundēs izķerot trīs punktus.

Kamēr Pasaules kauss skatītājiem piedāvā bezkompromisa spēles. Pārskatāmā sanāksme nebija izņēmums.