2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Spēle Tika Spēlēta Hondurasa - Šveice

25. jūnijā Brazīlijas pilsētā Manausā Šveices izlase aizvadīja pēdējo maču grupu turnīrā FIFA pasaules kausa izcīņā Brazīlijā. Eiropiešu sāncenši bija Hondurasas komanda, kurai turnīra izšķirošajā posmā vairs nebija iespēju turpināt cīņu.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā spēle tika spēlēta Hondurasa - Šveice

Šveiciešiem bija nepieciešama uzvara. Tajā pašā laikā eiropieši cerēja, ka Ekvadoras komanda nepārspēs Franciju paralēlā mačā. Maču Šveices spēlētāji sāka ļoti aktīvi. Jau pirmajās minūtēs sāka parādīties momenti, lai Hondurasas spēlētāji gūtu vārtus. Jau 6. minūtē šveiciešu uzbrucējs Šakiri gūst pārsteidzoši skaistu bumbu. Džerdans no vidējā attāluma deva pārsteidzošu triecienu pretinieku vārtu tālajos deviņos. Šveicieši izvirzījās vadībā ar 1 - 0.

Pēc tam eiropieši nesamazināja tempu. Viņi turpināja aktīvi un bīstami uzbrukt. Rezultāts bija otrie vārti Hondurasai. Šveicieši veica ātru uzbrukumu, pateicoties kuram Šakiri izgāja viens pret vienu ar Hondurasas vārtsargu. Uzbrucējs viegli pārspēja vārtsargu, panākot 2 - 0 eiropiešu labā.

Mača galvenā tiesneša svilpe nosūtīja komandas pārtraukumam ar Šveices pārsvaru divos vārtos.

Otrajā puslaikā aina laukumā nav mainījusies. Labāki bija šveicieši, kuri uzbruka bīstamāk, pārsvars īpašumā bija eiropiešu pusē. Pēdējā likumsakarība bija Šakiri trešie vārti 71. minūtē. Šveices uzbrucējs sevi parādīja visā krāšņumā turnīrā, izšķirošajā grupas mačā izsniedzot "hat trick".

Šveice pārspēj Hondurasu ar 3 - 0, lai no otrās vietas iekļūtu Pasaules kausa izslēgšanas spēlēs. 1/8 fināla mačā eiropiešu sāncenši būs drausmīgie argentīnieši.