2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Spēle Tika Spēlēta Urugvaja - Anglija

19. jūnijā pasaules kausa izcīņā Brazīlijā B grupas otrajā kārtā tikās Urugvajas un Anglijas izlases. Abas komandas tika pieveiktas pirmajā kārtā, tāpēc mačam Sanpaulu abām komandām bija jābūt vienam no vissvarīgākajiem. Sakāves gadījumā nacionālās komandas samazinātu izredzes izkļūt no nāves grupas.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā spēle tika spēlēta Urugvaja - Anglija

Visi līdzjutēji Sanpaulu stadiona tribīnēs gaidīja dzirkstošu, iespaidīgu un kaislīgu futbolu. Daudzi skatītāji ar nepacietību gaidīja šo maču, jo saprata, ka šajā spēlē visu var izlemt nacionālās komandas.

Mačs tiešām izrādījās ļoti interesants un aizraujošs. Pirmo bīstamo brīdi radīja briti. Pēc pieteikuma standartā Rūnijs no pusmetra ar galvu sita tukšos vārtus. Visi britu fani satvēra galvas, un arī pats Rūnijs būtu darījis to pašu, ja vien viņš streika laikā nebūtu pakārts gaisā. Urugvajieši atbildēja ar bīstamu sitienu, taču bumba palaida garām centimetriem no vārtu līnijas.

Jāatzīst, ka bumbu vairāk piederēja Anglijai, taču viņi bija pirmie, kas to pieļāva. 39. minūtē strādāja Dienvidamerikas uzbrucēju ķekars Kavani - Suaress. Pirmais atdeva apbrīnojamu piespēli precīzi Suaresa galvai, un rezultāts mačā tika atklāts. Urugvajiešu priekam nebija robežu, jo tā bija ļoti svarīga bumba.

Pirmajā puslaikā publika vairāk vārtu neredzēja. Atdalīšana notika sanāksmes otrajā pusē.

Pēc pārtraukuma briti piespieda urugvajiešus pie vārtiem. Futbola senču uzbrukumi bija visbīstamākie, taču ar diezgan maz vārtu guvumam nepietika. Puslaika vidū Veins Rūnijs no gandrīz 9 metriem sit Musleru. Šis brīdis bija visbīstamākais. Britu uzbrucēju soda laukumā neviens neaizsedza. Augstas klases meistaram ir pienākums realizēt šādus mirkļus.

Tomēr Rūnijs tomēr guva vārtus. 75. minūtē viņš noslēdza piespēli no flanga un panāca rezultātu vienādu. Urugvaja neizturēja diezgan maz. Bija sajūta, ka tagad briti uzspiedīs pretinieku. Bet futbols ir neprognozējams. 85. minūtē Muslera aizved bumbu tālu priekšā, Kavani cīnās ar britu aizsargu par braucamo bumbu. Tas galu galā noved pie tā, ka Luiss Suaress izkrīt uz tikšanos ar Hartu. Spēcīgākais sitiens un rezultāts atkal bija par labu Urugvajai - 2 - 1. Pēc šāda satricinājuma briti centās atgūties, taču to nespēja.

Lūiss Suaress, kurš kļuva par mača varoni, tika nomainīts. Un tiesnesis ar beigu svilpi ierakstīja Urugvajas uzvaru. Dienvidamerikāņu fani ar asarām acīs priecājās par šo notikumu. Pats Suaress no laimes gandrīz raudāja. Bet tas ir tikai turnīra sākums.

Urugvajiešu uzvara ievērojami palielināja izredzes kvalificēties no grupas, un briti var cerēt tikai uz brīnumu. Daudz kas būs atkarīgs no nākamā mača Itālijas - Kostarikas. Jebkurā gadījumā situācija nāves grupā ir ļoti mulsinoša.