2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Tika Spēlēta ASV Un Vācijas Spēle

Vācija savu pēdējo maču futbola čempionāta grupu turnīrā Brazīlijā aizvadīja 26. jūnijā Resifes pilsētā. 41 000 skatītāju klātbūtnē vācieši cīnījās ar ASV valstsvienību.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā tika spēlēta ASV un Vācijas spēle

Vācijas izlase jau bija nodrošinājusi iekļūšanu nākamajā turnīra posmā, taču sakāve mačā vāciešus varēja pazemināt līdz pēdējai otrajai vietai G grupā. ASV komanda varētu būt apmierināta ar neizšķirtu, lai netiktu saglabāta. ņemot vērā Portugāles un Ganas komandu tikšanās iznākumu. Amerikāņi, ņemot vērā punktu gūšanu mačā ar vāciešiem, kvalificējās arī Pasaules kausa izcīņas 1/8 finālam.

Spēle sākās ar vācu kundzību. Smagā presēšana, vairāk bumbas īpašumā - tas viss noveda pie Vācijas komandas pārsvara mača pirmajās 15 minūtēs. Tomēr nozīmīgas vārtu gūšanas iespējas netika izveidotas.

Sākot no puslaika vidus, amerikāņi pie tā pierada un nedaudz izlīdzināja spēli. ASV izlase visbiežāk izmantoja tālās piespēles priekšējās līnijas uzbrucējiem, taču tas nedeva vēlamo rezultātu. Arī vācieši neko bīstamu neradīja pie ASV izlases vārtiem. Jāatzīst, ka pirmais puslaiks izrādījās ne tikai bez vārtu guvuma, bet arī nedaudz garlaicīgs.

Tikšanās otrajā pusē publika joprojām redzēja vienus vārtus. 55. minūtē Tomass Mullers ar krāšņu sitienu no soda līnijas raidīja bumbu amerikāņu vārtu stūrī. Šie vārti turnīrā vācietim jau kļuvuši par ceturtdaļu. Vācija izvirzījās vadībā ar 1 - 0.

Pēc vārtu gūšanas pie vāciešu vārtiem netika novēroti ASV izlases aktivitātes uzplūdi, un paši vācu spēlētāji nesteidzās gūt vārtus. Tikai īsākā laikā radās visbīstamākais brīdis. Amerikāņi varēja atspēlēties, taču Ņetsevu Lama kapteinis glāba savu komandu. ASV spēlētājs bīstami iesita pa Neiera vārtiem, bet Lams ar slīdošu sitienu bloķēja bumbas ceļu vārtos.

Sanāksmes galarezultāts 1 - 0 Vācijas labā no pirmās vietas aizved vāciešus uz turnīra izslēgšanas spēlēm. ASV komanda ierindojas otrajā vietā, jo portugāļiem neizdevās lielā mērā pieveikt Ganu. Pēc labākās starpības starp gūtajiem un ielaistajiem vārtiem amerikāņi apsteidza Krištianu Ronaldu komandu.