2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Tika Spēlēta ASV Un Portugāles Spēle

22. jūnijā futbola pasaules čempionāta otrās spēļu kārtas ietvaros tikās sāncenši G grupā. Brazīlijas pilsētā Manausā stadiona laukumā ienāca ASV un Portugāles izlases. Mačs bija ļoti svarīgs no grupas galīgo vietu sadalījuma viedokļa, jo portugāļi zaudēja pirmo tikšanos, un amerikāņi varēja nodrošināt ceļu uz nākamo posmu.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā tika spēlēta ASV un Portugāles spēle

Spēles sākums tika atzīmēts ar ātru vārtu gūšanu. Jau mača 5. minūtē portugālis Nani izmantoja amerikāņu aizsardzības gausumu un atklāja mačā rezultātu. 1 - 0 ātri vadībā izvirzīja portugāļus.

Pēc šī notikuma mačs pārgāja klusā režīmā, taču nevar teikt, ka spēle notikusi bez bīstamiem momentiem. Ir vērts atzīt, ka ASV izlases spēlētāji pirmajā puslaikā biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Amerikāņi vairākas reizes bīstami šāva uz portugāļu vārtiem no tālās distances. Arī eiropieši mēģināja uzbrukt, taču viņi nespēja radīt superlomas momentus. Diemžēl Portugāles līdzjutējiem komandas līderis un kapteinis Krištianu Ronaldu neparādīja dzirkstošo futbolu.

Tikšanās pirmā puse noslēdzās ar minimālo rezultātu 1 - 0 eiropiešu labā, taču bija jūtams, ka ASV spēlētāji tik viegli neatdos trīs punktus.

Otrajā puslaikā ievērojami papildināja ASV izlases spēlētāji. Amerikāņiem sāka rasties arvien labvēlīgākas situācijas eiropiešu vārtu gūšanai. Pēdējā zvans atskanēja 55. minūtē, kad Bredlijs brīnumainā kārtā neguva vārtus. Portugāles aizsargs atbrīvoja bumbu no vārtu līnijas.

Krištianu Ronaldu, spēlējot, turpināja demonstrēt savu negatavību čempionātam. Varbūt tas ietekmēja arī citus Portugāles spēlētājus. Rezultātā tas noveda pie tā, ka 64. minūtē Džermeins Džonss izlīdzināja rezultātu. Pēc stūra sitiena bumba atsitās pret amerikāni, kurš izdarīja precīzāko sitienu ārpus soda laukuma. Rezultāts kļuva vienāds.

81. minūtē amerikāņu spēlētāji otro reizi šokēja Portugāles komandas līdzjutējus. Pēc neskaidrībām eiropiešu soda laukumā bumba brīvā vietā atlēca pie ASV spēlētāja, kurš veica pārbaudītu piespēli Dempsijam. 2 - 1, un ASV komanda ir priecīga. Likās, ka amerikāņi neatlaidīs priekšrocības. Viņiem bija vairāk iespēju gūt vārtus, dažreiz viņi izskatījās labāk laukumā. Varam teikt, ka Klinsmana komanda bija pelnījusi uzvaru. Tomēr amerikānim pietrūka diezgan daudz.

Tiesnesis mača pamatlaikam pievienoja 5 minūtes. Portugāļi mēģināja uzbrukt, un šie impulsi tika atalgoti. Kad līdz tikšanās beigām bija atlikušas 30 sekundes, Ronaldu karājās soda laukumā, un Silvestre Varela ar galvu izlīdzināja rezultātu.

Mača galarezultāts ir cīņas neizšķirts 2 - 2, kas Portugālei nevar derēt. Tagad eiropiešiem jāgūst lielas uzvaras pret Ganu un jācer, ka Vācija pārspēs ASV komandu.