2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Noritēja Spēle Horvātija - Meksika

23. jūnijā pasaules kausa izcīņā Brazīlijā noslēdzās grupu turnīrs A un B grupā. Čempionāta pirmajā kvartetā viena no svarīgākajām un noslēdzošajām spēlēm bija spēle starp Meksikas un Horvātijas izlasēm. Šo komandu personiskajā konfrontācijā tika izšķirts ceļazīmes uz izslēgšanas spēļu liktenis.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā noritēja spēle Horvātija - Meksika

Pirmais puslaiks notika ar horvātu pārsvaru. Viņi vairāk kontrolēja bumbu un centās ātri uzbrukt, taču eiropiešiem neizdevās radīt patiešām asus momentus. Visbiežāk horvāti traucēja pretinieku aizsardzību ar tālsitieniem.

Centrālamerikas pārstāvji izvēlējās pretuzbrukumu taktiku. Tā nav nejaušība, jo meksikāņiem būtu pieticis ar neizšķirtu, lai pamestu grupu. Ar šādu sadalījumu Meksiku varēja attiecināt uz mača favorītiem. Tieši šīs komandas igrovkoi pirmajā puslaikā radīja divus bīstamus momentus pie Horvātijas vārtiem. Vispirms pēc vārtsarga tālmetiena vārtu stabs izglāba eiropiešus, un tad Peralta saņēma brīnišķīgu piespēli no dziļuma, devās uz tikšanos ar Pletikosa, taču paslīdēja un nespēja trāpīt pa vārtiem. Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Tikšanās otrajā pusē notika nedaudz atšķirīgs scenārijs. Horvāti uzbrukuma darbībās izrādījās vēl mazāk, un šķiet, ka meksikāņi to ir pievienojuši. Sākumā tiesnesis apžēlojās par Horvātiju, kad viņš nepiešķīra sodu par spēli ar roku Horvātijas soda laukumā. Bet tad taisnīgums guva virsroku. Pēc stūra sitiena 72. minūtē Rafaels Markess sita vārtos ar galvu. Meksikāņu prieks bija tik spēcīgs, ka viņu galvenais treneris kopā ar spēlētājiem laukumā iekrita viņa rokās.

Pēc tam horvāti pilnībā izjuka. Viņi nokavēja vēl divas reizes. Andress Guardado 75. minūtē un Havjers Ernandess 82. minūtē guva graujošu rezultātu. Tagad neviens nešaubījās, ka meksikāņi pamet šo grupu. Mača beigās horvātiem izdevās vienus vārtus atgūt, taču tas bija mazs mierinājums. Ivans Perisičs 87. minūtē guva vienīgos vārtus pret meksikāņiem.

Spēles galarezultāts 3 - 1 par labu Meksikai ļauj uzvarētājiem gūt 7 punktus A grupā. Tajā pašā laikā tie tiek salīdzināti ar Brazīliju, bet tikai ar vārtu starpību ir zemāki par čempionāta saimniekiem. guva vārtus un piekāpās. Pirmajā vietā ir Brazīlija un otrajā vietā Meksika. Tagad Meksikas izlase 1/8 finālā tiksies ar Nīderlandes valstsvienību.