2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Spānija Zaudēja Čīlei

19. jūnijā dienas otrajā mačā slavenajā Riodežaneiro stadionā "Maracana" notika izšķirošā spēle Spānijas izlasei par cīņas turpināšanu pasaules kausa izcīņā. Pašreizējo pasaules čempionu pretinieki bija nepiekāpīgie čīlieši.

Ispanija - Čili

Spānijas izlasei, kas čempionāta atklāšanas spēlē zaudēja Nīderlandei (1 - 5), nebija tiesību kļūdīties duelī ar čīliešiem. "Sarkanās dusmas" galvenais treneris veica vairākas izmaiņas komandas sākumsastāvā. It īpaši nebija vietas slavenā pussarga Xavi bāzē. Spāņiem bija nepieciešama uzvara, lai turpinātu cīņu par izkļūšanu no grupas.

Mačs sākās ar bīstamu dienvidamerikāņu uzbrukumu, taču ātri vārti nebija. Spāņi atbildēja ar skaudru brīdi, taču vārtsargs izglāba Čīles izlasi. Sanāksmes 20. minūtē Spānijas spēlētāji pēc bumbas zaudēšanas laukuma centrā saņēma ātru pretuzbrukumu uz saviem vārtiem, kura rezultāts bija Eduardo Vargasa bumba. Čīles izlase izvirzījās vadībā, taču toreiz šķita, ka tas Dienvidamerikāņiem neko nesniedz.

Dažas minūtes vēlāk Djego Kostā trāpīja vārtu tuvumā, taču palaida garām mērķim. Un tad Spānija ieguva otros vārtus savos vārtos. Pirmā puslaika beigās Aleksis Sančess realizēja brīvsitienu, bet Kasiljass tika izglābts. Tomēr bumba atlēca Čīles spēlētājam Čārlzam Arangi, kurš šāva no pirksta uz vārtiem. Puslaikā bija 44 minūtes, un čīlieši izvirzījās vadībā 2 - 0. Tikšanās pirmā puse bija beigusies.

Otrajā spēļu segmentā spāņi metās uzbrukt. Lieliska iespēja bija Busketsam, taču viņam izdevās no dažiem metriem netrāpīt gandrīz tukšos vārtos. Savukārt čīlieši otrā puslaika pirmajā pusē pat nedomāja par uzbrukumiem, taču saglabāja aizsardzību. Jāatzīst, ka dienvidamerikāņi to izdarīja. Spānija nav radījusi tik daudz, kā vēlētos tās fani.

Pēc 70 minūtēm čīlieši sāka veikt retus pretuzbrukumus. Vienā no tām Mauricio Isla varēja "nogalināt" visu intrigu. Tomēr "Juventus" spēlētājs nespēja pabeigt piespēli. Isla pēc bumbas ieslīdēja piederumā un izšāva virs tukšā vārtu stūra. Pēc tam spāņi agonijā turpināja uzbrukt, izpildīja tālmetienus, taču Čīles vārtsargs Bravo neļāva bumbai šķērsot vārtu līniju.

Galīgais rezultāts 2 - 0 Čīles labā ļauj spāņiem sākt kravāt somas un gatavoties lidot mājās. Dienvidamerikāņi panāk holandiešus un trešās kārtas mačā spēlēs par pirmo vietu B grupā. Pagaidām Čīlei un Nīderlandei ir pa 6 punktiem.