Cik Ilgi Ilgst Basketbola Spēles?

Satura rādītājs:

Basketbola spēle ir viena no populārākajām pasaulē, taču ne visi var pateikt, cik ilgi ilgst viena basketbola spēle. Ceturtdaļas, pagarinājumi, pārtraukumi, taimauti - to ilgums bieži ir apšaubāms.

Cik ilgi ilgst basketbola spēles?

Kā basketbolā tiek skaitīts laiks

Basketbols ir viens no tiem sporta veidiem, kurā tiek turēts neto laiks. Tiesneša hronometrs darbojas tikai tad, kad bumba ir spēlē. Ja viņš pamet laukumu vai rodas cita rakstura pauzes, spēles laiks tiek pārtraukts. Tās atskaite sākas no jauna pēc bumbas spēles.

Pati spēle ir sadalīta četrās vienādās ceturtdaļās. Tās var ilgt vai nu 10, vai 12 minūtes. Tajā pašā laikā 12 minūšu segmenti šobrīd tiek praktizēti tikai Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), kas pastāv Ziemeļamerikā. Visos citos turnīros viena ceturtdaļa ir 10 minūtes gara.

Spēle sākas ar lēciena bumbu, kas tiek izspēlēta laukuma centra lokā. Starp ceturtdaļām ir 2 minūšu pārtraukumi. Šajā gadījumā otro un trešo ceturtdaļu šķir ilgs pārtraukums - 15 minūtes.

Basketbola spēli uzvar komanda, kas spēles laika beigās ir ieguvusi visvairāk punktu (atkarībā no noteikumiem 40 vai 48 minūtes). Ja rezultāts ir vienāds, tiek piešķirts papildlaiks (papildus 5 minūtes). Komandas spēlē, līdz tiek noskaidrots uzvarētājs. Nevar būt neizšķirti, tāpēc tiek pavadīts tik daudz papildlaiku, cik nepieciešams (viens, divi, trīs utt.).

Visi norādītie skaitļi attiecas uz neto spēles laiku. Ja ņemam parasto laiku, tad basketbola spēle, kā likums, aizņem apmēram 1-2 astronomiskas stundas (ar spēles pauzēm, ar pārtraukumiem, pagarinājumu).

Īpaši noteikumi

Katrai komandai par vienu uzbrukumu tiek dotas 24 sekundes (NBA - 32). Laiks tiek skaitīts no brīža, kad bumba ietriecas spēlētāja rokās, un pirms tā termiņa beigām komandai ir jāatbrīvojas no basketbola "čaulas". Pretējā gadījumā tiesnesis pārtrauks uzbrukumu ar savu svilpi un nodos bumbu otrai komandai. Parasti likumsakarība beidzas ar metienu pa pretinieka gredzenu.

Turklāt pirmajās 8 kontrolēšanas sekundēs bumba jāpārvieto no savas laukuma puses uz otru pusi. Un iemetiena laikā vai soda metiena laikā bumbai 5 sekunžu laikā jāatstāj basketbolista rokas. Pastāv arī 3 sekunžu noteikums: šis ir laika ierobežojums spēlētājam atrasties zem pretinieka gredzena.

Spēles ilguma rekords

2006. gadā Ziemeļamerikā notika visu laiku garākā basketbola spēle. Hercoga un Ziemeļkarolīnas komandas spēlēja vairāk nekā 58 stundas tieši no sestdienas rīta līdz pirmdienas vakaram. Spēle notika īpaši, lai uzstādītu laika rekordu, un ieņēmumi no biļešu pārdošanas tika novirzīti labdarībai.