2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Gāja Mačā Gana - ASV

16. jūnijā Das Dunas stadionā Brazīlijas pilsētā Natālā norisinājās četrinieka G pasaules kausa izcīņas spēle. Ganas izlase spēlēja ar ASV valstsvienību. Šī nav pirmā reize, kad futbola liktenis apvieno šos sāncenšus vienā grupā, un pēdējā pasaules kausa izcīņā Dienvidāfrikā tieši Ganas iedzīvotāji pārspēja amerikāņus 1/8 finālā.

Gana - USA_
Gana - USA_

Spēle sākās drausmīgi. Nepilnas 30 sekundes vēlāk bumba nonāca Ganas izlases vārtos. Pēc atdzejojošas piespēles Clint Dempsey ielidoja soda laukumā un ar precīzu sitienu no latiņa raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī. ASV komanda ļoti ātri izvirzījās vadībā. Varbūt šis mērķis būs ātrākais turnīrā.

Visu pirmo puslaiku afrikāņi nespēja atjēgties. Viņi uzbruka drīzāk no inerces, bija ļoti maz inteliģentu uzbrukumu, un amerikāņi spēlēja pēc rezultāta. ASV izlase mierīgi turējās aizsardzībā, dažkārt atbildot ar asiem uzbrukumiem. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu ASV komandas pārsvaru.

Otrajā puslaikā afrikāņi pastiprinājās. Ir notikušas vairākas maiņas, kas ir ievērojami pastiprinājušas Ganas izlases spēli. Uzbrukumi ir asāki, gudrāki un ātrāki. Tomēr līdz pašām mača beigām ganāņi nespēja atspēlēties. Bet tomēr vārti bija 82. minūtē. Pēc izcilas piespēles ar Ganas kapteiņa Gjana papēdi Andrē Ajevs trāpīja ASV komandas vārtu tuvajā stūrī. Trieciens izrādījās ļoti efektīvs.

Radās iespaids, ka afrikāņi izspiedīs sāncensi, taču tas nenotika. Gluži pretēji, 86. minūtē pie Ganas izlases vārtiem bija rets stūris. Pēc precīzas serves Džons Brūkss, kurš izlases rindās aizvadīja tikai 4 spēles, ar galvu bumbu iesita Ganas vārtos. 2 - 1 ASV izrāva uzvaru, vēlreiz parādot, ka turnīrā Brazīlijā pretinieki nevēlas samierināties ar neizšķirtu.

ASV komanda izcīna smagu darbu uzvaru pār Ganu un tiek salīdzināta ar punktiem ar Vāciju, un Ganas izlasei būs jāpieliek neticamas pūles, lai cīnītos par izredzēm iekļūt izslēgšanas spēļu posmā.