2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Spēle Tika Aizvadīta Nigērija - Argentīna

25. jūnijā pilsētā Porto Alegre notika Argentīnas valstsvienības noslēdzošā spēle Pasaules kausa izcīņas grupu turnīrā. Pēdējais argentīniešu konkurents F kvartetā bija Nigērijas izlase.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā spēle tika aizvadīta Nigērija - Argentīna

Nigērijas un Argentīnas spēle kļuva par vienu no iespaidīgākajām pasaules čempionātā. Komandas nekavējoties sāka parādīt uzbrukuma potenciālu. Trīs minūtes pēc sākuma svilpes rezultātu atklāja Lionels Mesi. Tomēr nigērieši adekvāti atbildēja jau 4. minūtē. Musa rēķinājās ar dienvidamerikāņu vārtu guvumu. Tādējādi līdz sanāksmes 4. minūtei rezultāts jau bija vienāds - 1 - 1.

Pēc tam abas komandas centās asi uzbrukt. Argentīnas valstsvienībai bija pārsvars bumbas kontrolē, viņu uzbrukumi tika izvietoti. Nigērijas iedzīvotāji mēģināja draudēt pretiniekam ar asiem pretuzbrukumiem. Tomēr līdz pirmā puslaika pēdējām minūtēm skatītāji neredzēja vārtus. Bet saspiestajā laikā Messi ieguva dubultu, gudri izpildot brīvsitienu. Āfrikas vārtsargs bija bezspēcīgs - bumba otro reizi mačā nonāca pie Nigērijas vārtiem. Komandas pārtraukumā devās ar Argentīnas pārsvaru 2 - 1.

Pēc pārtraukuma komandas atkal apmainījās ar ātriem vārtiem. Vispirms Musa mačā guva savu dubultnieku. Centra nigērieši saplosīja Dienvidamerikas aizsardzību, kas šajā mačā nedarbojās vislabākajā veidā. 47. minūtē Musa izlīdzina rezultātu. Uz tāfeles iedegsies skaitļi 2 - 2.

Paiet tikai dažas minūtes, un argentīnieši no stūra gūst trešos vārtus. Markoss Rojo tikšanās 50. minūtē atkal izvirzīja Argentīnu vadībā ar 3 - 2.

Vēl aptuveni divdesmit minūtes dienvidamerikāņiem bija pārsvars bumbas īpašumā, radot bīstamus momentus. Bet nigērieši asi pretuzbruka līdz 75 minūtēm. Musai bija lieliskas iespējas izdot "hat trick", taču uzbrucējs šo momentu nepārvērta.

Pēdējās piecpadsmit minūtes pagāja ar Nigērijas vadību. Āfrikas futbolisti piespieda dienvidamerikāņus soda laukumā. Argentīnieši varēja tikai pretuzbrukumu. Tomēr aktīvā komandu darbība neveda pie vēlvieniem gūtiem vārtiem - spēle noslēdzās ar minimālu Argentīnas pārsvaru 3 - 2.

Abas komandas iekļūst turnīra izslēgšanas spēlēs. Argentīna uzvar trīs uzvarās trīs mačos un ir F grupas līderpozīcijā, otrajā vietā ar četriem punktiem izceļas Nigērija. Tagad komandas gaida sākumu Brazīlijas futbola pasaules čempionāta izšķirošajām spēlēm.