2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Portugāle Aizvadīja Pēdējo Maču Turnīrā

Lai Portugāles izlase turpinātu cīņu pasaules kausa izcīņā, bija nepieciešams pārspēt Ganu ar lielu rezultātu un cerēt, ka vācieši lielā mērā apspēlēs ASV. Arī Ganas spēlētāji cerēja uz savu uzvaru, jo labvēlīga ASV un Vācijas tikšanās iznākuma gadījumā afrikāņi izvirzījās nākamajā turnīra posmā.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā Portugāle aizvadīja pēdējo maču turnīrā

Spēle starp Portugāli un Ganu sākās ļoti rosīgi. Abas komandas mēģināja uzbrukt pretinieku vārtiem, ātri šķērsojot laukuma centru. Krištianu Ronaldu 5. minūtē gandrīz izdarīja futbola brīnumu. Pēc ātrā uzbrukuma portugāļu kapteinis no flanga izmeta Ganas vārtsargu, bet bumba trāpīja pa pārliktni. 19. minūtē Ronaldu jau ar galvu no vairākiem metriem sita afrikāņu vārtus, taču pēdējos vārtsargs glāba.

Ganas komandai pirmajā puslaikā bija savas iespējas gūt vārtus. Tātad, Gjans nespēja realizēt bīstamo izeju uz eiropiešu vārtiem. Pēc tam tika atskaņots slavenais futbola likums. Pēc neizpildīta brīža paši afrikāņi garām vārtiem. 31. minūtē Džons Bojers iegrieza bumbu savos vārtos, kas šokēja daudzus Ganas līdzjutējus. Portugāle izvirzījās vadībā ar 1 - 0.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu eiropiešu pārsvaru.

Tikšanās otrajā pusē komandas aktīvi veidoja bīstamus momentus arī pēc citu mērķiem. 57. minūtē savus vārtus guva Āfrikas kapteinis Gjans. Pēc Asamoahas krāšņās flanga serves Gjans ar galvu raidīja bumbu tīklā. 1 - 1 - pēc šāda rezultāta afrikāņiem ir cerība, ka viņi spēs izspiest Portugāli un uzvarēt šajā mačā. Ganāņiem patiešām bija brīdis, tomēr 61. minūtē afrikāņu spēlētājs no vārtsarga līnijas raidīja bumbu garām vārtiem.

Spēle notika fināla izlozē, kas nevienai komandai nederēja, taču cipari uz tablo tomēr mainījās. 80. minūtē Ronaldu guva savus pirmos un, kā vēlāk izrādījās, pēdējos vārtus pasaules čempionātā.

Sanāksmes galarezultāts 2 - 1 Portugāles labā sūta abas komandas mājās. Portugāļi pēc panāktajiem punktiem panāca ASV izlasi, taču starpība starp gūtajiem un ielaistajiem vārtiem bija amerikāņu pusē. Tāpēc, diemžēl Portugāles līdzjutējiem, jāatzīst, ka spēle ar Ganu turnīrā Eiropas komandai bija pēdējā.