2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Gāja Grieķija - Kotdivuāra

24. jūnijā mačā Grieķija - Kotdivuāra futbola pasaules čempionātā Brazīlijā tika nolemts Kvarteta S. afrikāņu komandām turpināt cīņu turnīrā otrās ceļazīmes uz izslēgšanas spēļu posmu, tika sarīkots neizšķirts, un eiropiešiem vajadzēja tikai uzvaru.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā gāja Grieķija - Kotdivuāra

Spēle sākās labā tempā. Abas komandas centās pēc iespējas ātrāk tikt garām laukuma centram un apdraudēt pretinieku vārtus. Jāatzīst, ka grieķi tikšanās pirmajā pusē izskatījās labāk. Viņiem bija daudz saturīgāki uzbrukumi pretinieku vārtiem.

Mēs varam teikt, ka spēle bija sadursmes kursā, un pretuzbrukumos eiropieši bija bīstamāki. Vienā no tām Holebass ar skaistu sitienu satricināja Āfrikas vārtu pārliktni. Grieķiem pirms vārtu guvuma pietrūka diezgan daudz. Tomēr liktenis atgriezās labvēlībā. 42. minūtē Kotdivuāras aizsarga rupjā kļūda noveda pie tā, ka Samariss devās uz tikšanos ar Kotdivuāras vārtsargu. Grieķim konta atvēršana mačā nemaksāja. Eiropieši izvirzījās vadībā ar 1 - 0. Rezultāts uz tablo pirms pārtraukuma nemainījās.

Tikšanās otrajā pusē Kotdivuāras iedzīvotāji centās izskatīties aktīvāki, tomēr grieķi uzlabojās arī disciplīnā un spēles organizācijā. Eiropieši guva labus uzbrukumus. Vienā no tām šķērsstienis atkal izglābj afrikāņus. Tas bija 68. minūtē. Līdz tam laikam grieķi neizmantoja vairākas vārtu gūšanas iespējas. Bet, kā jūs zināt, ja jūs negūstat vārtus, tad jums tas pietrūkst. Un tā tas notika.

Pēc laba ātra Kotdivuāras uzbrukuma Vilfrīds Boni izlīdzina rezultātu 74. minūtē. 1: 1 neizšķirts jau aizved Āfrikas komandu pasaules futbola čempionāta 1/8 finālā.

Tomēr grieķiem bija savs cilvēks galvenā tiesneša izskatā. Noteiktajā laikā mača galvenais tiesnesis piešķir sodu Āfrikas izlasei. Samaras tuvojas bumbai un aizved grieķus uz izslēgšanas spēlēm. Pēc ļoti pretrunīgi vērtētas epizodes ar sodu iecelšanu grieķi spēles pēdējās minūtēs izrāva uzvaru 2 - 1. Pārkāpuma brīdis joprojām izraisīs daudz diskusiju.

Grieķi atstāj Kotdivuāru aiz turnīra un iekļūst 1/8 finālā. Eiropiešu sāncenši būs Kostarikas izlase.