Copa America 2016: Brazīlijas Un Ekvadoras Spēles Apskats

Brazīlijas futbola izlase visos lielākajos turnīros pamatoti tiek uzskatīta par vienu no favorītēm katrā mačā. Tā tas bija pirms pieckārtējo pasaules čempionu pirmās tikšanās Copa America 2016. Brazīliešu sāncenši bija futbolisti no Ekvadoras.

Copa America 2016: Brazīlijas un Ekvadoras spēles apskats

Mača gala rezultāts lielākajai daļai futbola līdzjutēju izrādījās neprognozējams. Neskatoties uz brazīliešu labvēlību, jau no pirmajām sanāksmes minūtēm Ekvadoras futbolisti spēja pretoties pienācīgam futbolam Pentacamps. Viss pirmais puslaiks tika aizvadīts līdzvērtīgā cīņā. Komandas mēģināja atbildēt ar uzbrukumu uzbrukumam, lai gan spēlētāji neradīja bīstamas un patiešām gūstošas iespējas pie sāncenšu vārtiem.

Pirmajās četrdesmit piecās minūtēs brazīlieši izdarīja tikai četrus metienus pa vārtiem, no kuriem tikai viens trāpīja mērķī. To sestajā minūtē sita Filipe Kutinjē. Sanāksmes pirmajā pusē ekvadorieši atbildēja tikai ar diviem sitieniem, savukārt brazīliešu vārtsargs sāka spēlēt tikai pēc tam, kad Eners Valensija no soda sitiena 37. minūtē sita. Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Tikšanās otrā puse tika atzīmēta ar ļoti strīdīgu blakus tiesneša lēmumu, kas ietekmēja mača gala rezultātu. 66. minūtē Ekvadoras spēlētāji veica priekšzīmīgu uzbrukumu, pēc kura Montero no kreisā flanga nošāva soda laukumā. Bumba paslīdēja pāri brazīliešu vārtsarga rokām un ripoja vārtos. Epizodes ziņkāre neietekmēja ekvadoriešu sirsnīgo prieku, taču vārti tika atcelti. Spriežot pēc epizodes atkārtojumiem, sānu tiesnesis kļūdaini noteica, ka Montero centrējuma brīdī bumba atradās aiz vārtu līnijas. Rezultāts palika nemainīgs - 0: 0.

Līdz finālsvilpei skaitļi uz tablo nemainījās, lai gan brazīliešu uzbrucējs Lūkass 84. minūtē nespēja realizēt vārtu gūšanas iespēju. Uzbrucējam neizdevās raidīt bumbu tukšajā vārtu stūrī.

Pēc sanāksmes rezultātiem komandas ieguva vienu punktu, bet pēc mača treneru korpuss un Ekvadoras futbolisti sūdzējās, ka komandas vārti ir atņemti. Tajā pašā laikā šķīrējtiesnešiem izvirzītās apsūdzības epizodes interpretācijā 66. minūtē nav pamatotas.