Copa America 2016: ASV - Kolumbijas Spēles Apskats

Naktī uz 2016. gada 4. jūniju ASV sākās Copa America jubilejas turnīrs, kas veltīts Dienvidamerikas futbola federāciju simtgadei un turnīra simtgadei starp Latīņamerikas valstsvienībām. Prestižajās sacensībās piedalās Dienvidamerikas nacionālās komandas, kā arī komandas no Centrālās un Ziemeļamerikas. Atklāšanas spēle notika Sanfrancisko. Sacentās ASV un Kolumbijas komandas.

Copa America 2016: ASV - Kolumbijas spēles apskats

2016. gada Copa America atklāšanas spēle sākās intensīvā tempā. Komandas jau no pirmajām minūtēm centās aktīvi radīt sev vārtu gūšanas iespējas, taču pirmajās piecās minūtēs bīstamu situāciju nebija ne pie amerikāņu vārtiem, ne Kolumbijas izlases soda laukumā. Spēle 8. minūtē tika uzspridzināta ar vārtu guvumu. Kolumbijas izlase ieguva tiesības uz stūri no labā flanga. Edvina Kardonas izcilā serve soda laukumā ir atradusi savu adresātu. Ar vienu pieskārienu bumbu vārtos raidīja "Milan Milan" un Kolumbijas aizsargs Kristians Zapata. Kolumbija izvirzījās vadībā ar 1-0.

Pēc neizmantotajiem vārtiem amerikāņi mēģināja meklēt laimi pie citu vārtiem, taču ASV izlases uzbrukumiem acīmredzami pietrūka uzbrukumu asuma. Visu pirmo puslaiku var atšķirt tikai Klinta Dempsija sitienu no soda laukuma 36. minūtē. Bumba lidoja Kolumbijas valstsvienības vārtu stabiņa tuvumā.

Puslaika beigās kolumbieši atkal spēja atšķirt sevi. Vispirms Dienvidamerikas futbolisti nošāva ASV komandas uzbrukuma impulsu, un pēc tam viņiem pienāca sods. 41. minūtē garām nepalaida Kolumbijas kapteinis Džeimss Rodrigess. Pārtraukumā komandas devās ar Kolumbijas valstsvienības divu vārtu pārsvaru.

ASV izlase nespēja aktīvi iesākt otro puslaiku. Pirmās piecpadsmit minūtes kolumbiešiem pārliecinoši piederēja šī iniciatīva. Tikai 59. minūtē amerikāņi ieguva tiesības uz pirmo līkumu, pēc kura pie Ospinas vārtiem radās briesmas. Klints Dempsijs iesita ar galvu, bet vārtsargs kopā ar Kolumbijas aizsardzības spēlētāju spēja apturēt bumbu pie līnijas. 64. minūtē tas pats Dempsijs bīstami meta no brīvsitiena, taču kolumbiešu pirmais numurs atvairīja sitienu.

Pēdējās piecpadsmit minūtēs tikšanās nebija vainagojušās ar mērķiem. Vislielākās iespējas gūt vārtus bija Kolumbijas izlases spēlētājiem. 77. minūtē Karloss Bacca izgāja viens pret vienu ar amerikāņu vārtsargu, bet kolumbieša sitiens trāpīja pa pārliktni.

Sanāksmes galarezultāts 2: 0 Kolumbijas valstsvienības labā ļāva dienvidamerikāņiem gūt pirmos trīs punktus turnīrā un uz laiku vadīt A grupas kopvērtējumu.