Copa America 2016: Spēles Čīle - Bolīvija Apskats

Pēc neveiksmīgā starta Copa America (sagrāve Argentīnai) čīliešiem nācās gūt punktus grupu turnīra otrajā kārtā. Čīles izlases sāncenši otrajā spēlē bija Bolīvijas futbolisti.

Copa America 2016: spēles Čīle - Bolīvija apskats

Abas valstsvienības pirmos mačus turnīrā zaudēja ar vienādu rezultātu 1: 2. Čīlieši nespēja pretoties Argentīnas izlasei, un bolīvieši daudzējādā ziņā sensacionāli zaudēja Panamas komandai. Pirms otrajiem mačiem abas komandas sev izvirzīja uzvaras uzdevumu, lai saglabātu izredzes izkļūt no D grupas.

Spēle sākās ar Čīles valstsvienības pārsvaru, tomēr nopietnas vārtu gūšanas iespējas spēles pirmajā pusstundā nenāca. Tikai pēdējās piecpadsmit minūtēs čīlieši spēja radīt vairākas akūtas situācijas pie Bolīvijas vārtsarga vārtiem. Labas iespējas bija Pinillai un Sančezam, taču slaveno spēlētāju sitieniem trūka precizitātes. Tikšanās pirmā puse uz tablo beidzās ar nullēm.

Nepilnu minūti pēc tikšanās otrās puses sākuma Čīles izlase atklāja rezultātu. Bolīvietis Huans Karloss Anse zaudēja bumbu netālu no soda laukuma, kuru nepalaida garām Mauricio Pinilla, kurš izdarīja rezultatīvu piespēli Artūram Vidalam. Čīle jau 46. minūtē izvirzījās vadībā ar 1-0.

61. minūtē Bolīvijas izlase atspēlējās. Skaistākos vārtus guva Jasmani Kamposs. Bolīvietis izdarīja spēcīgu brīvsitienu pašā vārtu tīklā. Klaudio Bravo bija bezspēcīgs. Skaitļi 1: 1 iedegās uz tablo.

Pēc bumbas ielidošanas čīlieši uzbrukuma darbībās pievienoja vēl vairāk. 73. minūtē Sančess atbildēja ar brīvsitienu, bet Bolīvijas vārtsargs atvairīja bumbu, kuru raidīja pašā stūrī. Vārtu gūšanas iespējas bija arī Arturo Vidalam, taču "Bayern" spēlētājam trūka precizitātes un dažreiz veiksmes.

Mača izšķirošais segments bija pamatlaika papildinājums ar 8 minūtēm. Čīles futbolisti arvien bīstamāk stūma uz pretinieku vārtiem, kad visbeidzot, 8. savainojuma minūtē, tiesnesis norādīja uz punktu pie Bolīvijas izlases vārtiem. Bumba pēc ievadīšanas soda laukumā nonāca Jasmine Campos rokā, un tiesnesis pieņēma ļoti neskaidru lēmumu. 10. apstāšanās minūtē Arturo Vidals nepalaida garām - 2: 1 Čīles labā.

Bolīviešiem bija lieliskas iespējas atspēlēties. Mača 12. minūtē Rodrigo Ramallo no izdevīgākās pozīcijas nespēja iekļūt Klaudio Bravo vārtu stūrī. Pēc viņa sitiena no vienpadsmit metru atzīmes laukuma bumba pagāja dažus centimetrus no stieņa.

Tikšanās beidzās ar rezultātu 2: 1 Čīles valstsvienības labā. Šis mačs bija viena no spraigākajām un dramatiskākajām Copa America sadursmēm grupu turnīrā.