Copa America 2016: ASV - Paragvajas Spēles Apskats

"Copa America 2016" laukuma saimnieki finālmačam A grupā pēc divām konfrontācijām tuvojās trim punktiem. Pēdējā kārtā amerikāņiem bija jāspēlē ar Paragvajas futbolistiem.

Attēls
Attēls

ASV futbolistiem vajadzēja uzvarēt finālmačā. Trīs punkti būtu garantējuši amerikāņiem piekļuvi turnīra izslēgšanas spēlēm, savukārt neizšķirts varētu atstāt tikai teorētiskas izredzes turpināt cīņu par Amerikas kausu. Paragvajaņiem, kuri pirmās kārtas mačā nopelnīja tikai punktu, Kolumbijas un Kostarikas konfrontācijā bija nepieciešama tikai uzvara un labvēlīgs iznākums.

Mačs līdzjutējiem nekļuva iespaidīgs. Paragvajaņi tikšanās laikā bija vairāk bumbas īpašumā, biežāk uzbruka pretinieku vārtiem (Dienvidamerikas izlasei bija ievērojams pārsvars metienos). Tomēr paragvajieši no pārsvara neko ievērojamu neguva. Tieši pretēji, pirmā puslaika pirmajā pusē ASV spēlētājiem bija vairākas teorētiskas iespējas gūt vārtus. Jau pirms spēles pusstundas beigām Paragvajas soda laukuma tuvumā tika nozīmēti divi bīstami soda metieni. Amerikāņu futbolistu sitieniem trūka precizitātes.

27. minūtē rezultāts sanāksmē joprojām bija atklāts. Gaisijs Zardess (ASV) izdarīja piespēli Paragvajas soda laukumam, kas pārrāva visas Dienvidamerikas aizsardzības aizsardzības atkārtojumus. No soda laukuma vietas precīzs bija Klints Dempsijs. Turnīra saimnieku izlase izvirzījās vadībā 1: 0. Pirmais puslaiks noslēdzās ar šo rezultātu.

Mača otrajā segmentā paragvajieši mēģināja novērst atpalicību. 48. minūtē amerikāņi bija pārspēti. Deandre Yedlin tika noraidīts par otro dzelteno kartīti. Viena spēlētāja pārsvars nepalīdzēja dienvidamerikāņiem izlīdzināt rezultātu. Dažas minūtes pirms mača beigām paragvajieši guva vārtus, taču vārtus atcēla malējā stāvokļa dēļ.

Līdz finālsvilpei rezultāts nemainījās. Amerikāņi izcīnīja grūtu darba uzvaru, kas ļāva mājiniekiem ar sešiem punktiem ieņemt pirmo vietu A grupā. Paragvajas izlase pamet turnīru.