Copa America 2016: Mača Meksika - Urugvaja Apskats

Jau Copa America 2016 grupas posma pirmajā kārtā C grupā apvienojās divi pretendenti uz augstām vietām ne tikai grupā, bet arī turnīrā kopumā. Meksikas izlase tikās ar Urugvaju.

Copa America 2016: mača Meksika - Urugvaja apskats

Intriģējošā Meksikas un Urugvajas zīme pilnībā attaisnoja neitrālu futbola līdzjutēju cerības. Šī spēle izrādījās ļoti aizraujoša un rezultatīva.

Jau tikšanās 4. minūtē rezultāts tika atklāts. Meksikāņiem bija ātrs uzbrukums, kam sekoja centrējums soda laukumā no kreisā flanga. Hektors Herrera atbildēja uz servi un meta no soda laukuma centra uz urugvajiešu vārtiem. Divkārtējā pasaules čempiona aizsargs Alvaro Pereira mēģināja bloķēt metienu, taču tā vietā bumba lidoja no viņa galvas vārtos. Meksikāņi izvirzījās vadībā ar 1: 0.

Pat pirmajā puslaikā Urugvajas izlase varēja un vajadzēja atgūties. Edinsons Kavani 30. minūtē izgāja viens pret vienu ar meksikāņu vārtsargu Talaveru, taču vārtsargs bija labi paēdis, neļaujot zvaigžņu uzbrucējam izlīdzināt rezultātu. Tikšanās pirmā puse noslēdzās ar minimālu Meksikas valstsvienības pārsvaru - 1: 0. Iniciatīvu valdīja meksikāņi, biežāk viņi trāpīja pretinieku vārtos. Papildus vārtiem pirmajā puslaikā jāatzīmē arī sarkanā kartīte, ko urugvajietis Matiass Večīno saņēma 45. minūtē. Šis bija futbola spēlētāja otrais rupjais futbols, kas norāda uz augstu kontaktu līmeni laukumā.

Otrajā puslaikā urugvajieši iznāca ar garu, lai izlīdzinātu rezultātu. 58. minūtē Djego Rolands palaida garām reālu vārtu gūšanas iespēju. Urugvajas kapteinis Djego Godins izvirzījās vadībā vidējā līnijā. Aizsargs, šķiet, bija īsts uzbrucējs, pagāja garām vairākiem Meksikas aizsargiem un deva piespēli Kavani. Edinsons piespēlēja bumbu Rolandam, taču pēdējam neizdevās trāpīt pretinieku vārtos no vairākiem metriem.

73. minūtē tiesnesis izlīdzināja sastāvus. Par rupju pārkāpumu Andres Guardado tika noraidīts. Uzreiz pēc tam urugvajieši uzvarēja - šajā jautājumā viņiem palīdzēja standarta pozīcija. 74. minūtē pēc brīvsitiena piespēles Djego Godins izsita pāri visiem Meksikas aizsargiem un prasmīgi raidīja bumbu vārtos ar galvu.

Spēle pamazām tuvojās beigām, taču meksikāņi nepieņēma neizšķirtu. Mača beigās skatītāji Urugvajas izlases vārtos ieraudzīja vēl divus vārtus. Vispirms 85. minūtē Rafaels Markess no tuvas distances spēcīgi meta tuvajā devītniekā, un jau otrajā kompensētajā minūtē Hektors Herrera pēc piespēles tukšos Raula Jimeneza vārtos uzstādīja mača galarezultātu. Meksika uzvar 3: 1 un pēc pirmās kārtas ierindojas C grupas kopvērtējumā.