Amerikas Kauss 2016: Spēles Kolumbija - Kostarika Apskats

Pēc uzvarām pirmajos divos mačos kolumbieši jau ir nodrošinājuši iekļūšanu nākamajā Copa America 2016 posmā. Finālmačā izlasei bija jātiekas ar Kostariku.

Amerikas kauss 2016: spēles Kolumbija - Kostarika apskats

Lai turpinātu cīņu turnīrā, Kostarikāņiem bija nepieciešama uzvara mačā ar Kolumbiju. Turklāt bija vēlams gūt daudz vārtus, jo gadījumā, ja amerikāņus sakautu paragvajieši, vārtu starpība tiktu aprēķināta starp Paragvajas un Kostarikas izlasēm. Komanda, kas kļuva par 2014. gada Brazīlijas pasaules kausa izcīņas galveno sensāciju (Kostarika), no savas puses darīja visu iespējamo - izcīnīja uzvaru pār Kolumbiju.

Spēle Kolumbija - Kostarika izrādījās līdz šim aizraujošākā turnīrā. Skatītāji redzēja piecus gūtus vārtus, no kuriem pirmie tika izdoti jau otrajā minūtē. Venegas no soda laukuma ar krāšņu sitienu raidīja bumbu tālajā augšējā stūrī. Kostarikas izlase izvirzījās vadībā 1: 0.

Kolumbijas futbolisti ātri atspēlējās. Jau 6. minūtē rezultāts uz tablo kļuva vienāds. Izcēlis Frenks Fabre. Turpmāk spēle tika aizvadīta ar divvirzienu uzbrukumiem, kuros veiksmīgāki bija Kostarikas iedzīvotāji. Viņu uzbrukuma darbības rezultātā tika gūti vieni vārti. 6. minūtes varonis Fabra iegrieza bumbu savos vārtos. Savu līdzjutēju priekam Kostarikas futbolisti izvirzījās vadībā 2: 1 (34. minūtē bija hronometrs).

Otrajā puslaikā vārti pret abiem pretiniekiem turpinājās. Vispirms pārsvaru palielināja Kostarikas iedzīvotāji. 58. minūtē Braiens Ovjedo atdeva rezultatīvu piespēli Celso Borgesam, kura metiens uz vārtu apakšējo stūri bija precīzs. Kostarikāņi izvirzījās vadībā ar divu vārtu starpību. Tomēr pirms mača beigām rezultāts uz tablo atkal mainījās.

Kolumbijas līderis Huans Kvadrado izdarīja rezultatīvu piespēli Marlosam Moreno Duranam, kurš nošāva vārtsargu no soda laukuma. Spēcīgi raidīta bumba lidoja vārtu tuvajā stūrī. Šie vārti bija pēdējie mačā.

Gala rezultāts 3: 2 Kostarikas izlases labā tikai sabojāja kolumbiešu noskaņojumu pirms izslēgšanas spēlēm. Un pašiem uzvarētājiem tas nedeva cerēto rezultātu: amerikāņi uzvarēja savā mačā pret Paragvaju. Tādējādi Kolumbijas izlase A grupā ieņem otro vietu, savukārt Kostarika nokrīt uz trešo vietu un tiek izslēgta no turnīra.