Pārskats Par Spēli PSV Eindhoven - CSKA

8. decembrī Maskavas futbola klubam CSKA bija pēdējā tikšanās UEFA Čempionu līgas 2015.-2016. Leonīda Slutska lādētāju sāncenši bija Nīderlandes "PSV Eindhoven" futbolisti.

Pārskats par spēli PSV Eindhoven - CSKA

Pirms 2015.-2016. Gada Čempionu līgas pēdējās sestās kārtas CSKA spēlētāji zaudēja visas iespējas kvalificēties grupai. Tomēr trešā vieta būtu ļāvusi “armijas komandai” no trešās vietas iekļūt Eiropas sezonas pavasarī. Šāds rezultāts CSKA būtu ļāvis spēlēt UEFA Eiropas līgas 1/16 mačos. Lai sasniegtu šo rezultātu, bija nepieciešams uzvarēt PSV.

Maskavas “CSKA” pirms tikšanās sākuma bija zināmas problēmas ar sastāvu. Izlaida spēli savainojumu dēļ Vasilijs Berezutskis (viņa vietu aizsardzības centrā ieņēma Aleksejs Berezutskis), labās malas aizsargs Mario Fernandess (labajā flangā iznāca Kirils Nababkins) un spēlētājs Romāns Eremenko.

Tikšanās sākums notika ar nelielu PSV pārsvaru. Tieši caur Nababkina sānu holandieši savus uzbrukumus veica atkal un atkal. Tomēr tas nedarbojās. CSKA futbolisti nerādīja asu pretuzbrukumu futbolu. Slutska audzēkņiem pirmajā puslaikā nebija acīmredzamu vārtu gūšanas iespēju.

Līdz pirmā puslaika vidum spēle izlīdzinājās, taču pats mačs tika aizvadīts tādā pašā nesteidzīgā tempā. Tikai puslaika pēdējā trešdaļā reāla vārtu gūšanas iespēja bija Eindhovenas kapteinim Lukam De Jungam. PSV uzbrucējs serves galu no labā flanga vadīja ar galvu, bet no izdevīgākās pozīcijas no vairākiem metriem sita tieši Akinfejeva rokās. Tas bija vienīgais metiens pa “armijas” vārtu mērķi pirmajā puslaikā. 36. minūtē Zorans Tosičs atbildēja ar vienu sitienu pa PSV mērķi. Pēc bīstama brīvsitiena no labā flanga Tosics vērpa bumbu tālajā augšējā stūrī, bet Nīderlandes čempionu vārtsargs izglāba savu komandu.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Holandiešiem bija par dažiem procentiem vairāk īpašnieku statistikas, ar vienu sitienu mērķī katrā pusē. Vienīgo dzelteno kartīti saņēma CSKA spēlētājs Pontus Vernblūms. Tikai stūra statistika bija par labu “armijai” (4 pret 2).

Otrais puslaiks iesākās tādā pašā nesteidzīgā tempā. Publika līdz laikam neredzēja asus uzbrukumus. Laukumā ir kļuvusi biežāka cīņa par varu, kas izraisīja noteikumu pārkāpumus ar sekojošiem brīdinājumiem. 75. minūtē spēle uzsprāga. Laukuma saimnieku vārtiem tika piešķirts sods par ļoti strīdīgu pārkāpumu Eindhovenas soda laukumā pret Zoranu Tosiču. Sergei Ignashevich tuvojās bumbai. CSKA aizsargs prasmīgi dažādos stūros iemeta futbola čaulu un vārtsargu. CSKA izvirzījās vadībā ar 1-0.

Pēc bumbas ielaišanas laukuma saimnieki nekavējoties metās atgūties un tas atmaksājās. Jau 78. minūtē pēc satricinājumiem CSKA štāba zonā bumba atlēca pie PSV kapteiņa. Luks De Jungs no dažiem metriem trāpīja “armijas” vārtos. Rezultātu tablo izgaismoja neizšķirtu.

Holandieši ļoti vēlējās gūt vairāk vārtus, un viņu centība tika apbalvota. Tikšanās pēdējās desmit minūtēs labu sitienu no brīvsitiena līnijas ieguva PSV pussargs Deivijs Propers. Pussargs prasmīgi ieraidīja bumbu Akinfejeva vārtu stūrī.

Mača beigās Tosicam bija iespēja atspēlēties. Jau noteiktajā laikā “CSKA” ieguva tiesības uz bīstamu brīvsitienu. Tomēr rezultāts uz tablo nemainījās līdz pēdējai svilpei.

Tādējādi CSKA zaudēja ar 1-2, kas atņēma Slutskas spēlētājiem dalību Eiropas sacensībās. Eindhovenas PSV futbolistiem tagad būs jāgatavojas Čempionu līgas izslēgšanas spēlēm.