Kā Beļģija Spēlēja 2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņā

Beļģijas izlase uz futbola pasaules čempionātu Brazīlijā atveda ļoti kvalitatīvus spēlētājus. Beļģi aug talantīgu futbolistu paaudzi, no kuriem daudzi jau ieņem vadošās pozīcijas Eiropas augstākajos klubos. Nav nejaušība, ka beļģi tika dēvēti par turnīra slēptajiem favorītiem.

Kā Beļģija spēlēja 2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņā

Beļģijas izlase 2014. gada pasaules čempionātā Brazīlijā bija H grupā. Eiropiešu konkurenti bija krievi, alžīrieši un dienvidkorejieši.

Pirmo maču turnīrā Beļģijas izlase aizvadīja pret Alžīriju. Tikai otrajā puslaikā eiropieši spēja mainīt tikšanās iznākumu, izcīnot labas gribas uzvaru ar rezultātu 2 - 1.

Grupu kārtas otrajā mačā beļģi pēdējās minūtēs sarūgtināja Krievijas izlases līdzjutējus. Beļģija uzvarēja Krieviju ar minimālo rezultātu 1 - 0. Tas Wilmots lādiņiem deva labas izredzes no pirmās vietas iekļūt izslēgšanas spēlēs no H grupas.

Grupu posma noslēdzošajā mačā beļģi ar 1 - 0. pārspēja Dienvidkoreju. Tādējādi beļģu spēlētāji pasaules čempionāta startā izcīnīja trīs uzvaras un no pirmās vietas H grupā tika līdz 1/8 finālam. turnīrs.

Pirmie pretinieki izslēgšanas mačā beļģiem bija ASV izlases spēlētāji. Beļģijas - ASV mačā publika neredzēja nevienu mērķi regulēšanas laikā. Tikai papildu trīsdesmit minūtēs beļģiem izdevās panākt uzvaru 2 - 1.

Ceturtdaļfināla mačā Beļģijas spēlētāji stājās pretī argentīniešiem (topošajiem čempionāta finālistiem). Eiropieši ielaida agrīnus vārtus, kas mačā bija izšķiroši. Beļģija zaudēja ar 0 - 1 un izstājās no turnīra ceturtdaļfinālā.

Beļģu iekļūšanu pasaules kausa izcīņas labāko astoņu komandu skaitā var uzskatīt par pilnīgi pieņemamu rezultātu Beļģijas futbola federācijai. Talantīga beļģu paaudze ir ieguvusi slavu Brazīlijas futbola laukumos.