Kā Gana Spēlēja 2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņā

2010. gada pasaules čempionātā Dienvidāfrikā Ganas izlase sasniedza izcilu rezultātu. Āfrikas futbolisti spēja iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā, kur zaudēja tikai soda metienos Urugvajai. 2014. gadā Ganas fani gaidīja līdzīgu pozitīvu iznākumu.

Kā Gana spēlēja 2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņā

Ganas izlases spēlētāji pasaules čempionātā Brazīlijā nokļuva sarežģītā grupā. Viņi spēlēja G kvartetā, kuru daži futbola eksperti pielīdzināja nāves grupām. Āfrikas futbolistu konkurenti bija komandas no Vācijas, ASV un Portugāles.

Pirmo maču turnīrā Ganas izlase aizvadīja pret ASV. Āfrikas futbolisti jau pirmajā tikšanās minūtē ielaida vārtus. Tikai otrajā puslaikā Ganas spēlētāji uzvarēja. Tomēr mačs nebeidzās neizšķirti. Mača pēdējās minūtēs pēc stūra sitiena amerikāņu futbolisti guva otros vārtus. Sākuma tikšanās galīgais rezultāts Ganai sagādāja vilšanos (1 - 2).

Turnīra otrajā mačā Ganas futbolisti parādīja ļoti labu un kvalitatīvu futbolu, lai arī pret viņiem iebilda Vācijas izlase. Spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2 - 2. Turklāt Ganas futbolisti vispirms zaudēja un pēc tam uzvarēja. Tomēr gandarījuma pārsvaru noturēt neizdevās - vācieši rezultātu izlīdzināja.

Pēc diviem mačiem turnīrā Ganas izlasei bija tikai minimālas izredzes iekļūt izslēgšanas spēļu posmā. Āfrikāņiem vajadzēja lielā mērā pieveikt Portugāles valstsvienību. Tomēr Ganas izlase vēlamo rezultātu nesasniedza. Āfrikas futbolisti zaudēja mačā ar rezultātu 1 - 2, kas noteica ganiešu aiziešanu no turnīra pēc grupu turnīra beigām.

Ganas izlases sniegums tiek vērtēts kā ārkārtīgi neveiksmīgs. Āfrikas futbolistiem bija minimāls mērķis kvalificēties no grupas līdz izslēgšanas spēlēm, taču tas netika sasniegts.