MFM-2015 Hokejs: Kā Notika Krievijas - ASV Ceturtdaļfināli

2. janvāra vēlā vakarā pēc Maskavas laika Krievijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta jauniešu ietvaros aizvadīja ceturtdaļfināla maču. Krievu sāncenši bija viņu vienaudži no ASV.

MFM-2015 hokejs: kā notika Krievijas - ASV ceturtdaļfināli

Lai noskaidrotu uzvarētājus 2015. gada MFM ceturtdaļfināla mačā, Valērija Bragina audzēkņiem bija jāpārceļas no Toronto uz Monreālu. Tieši slavenā Monreālas Canadiens kluba arēnā krieviem nācās pārvarēt viena no jaunatnes hokeja pasaules čempionāta galveno favorītu - amerikāņu - pretestību.

Pirmais periods Krievijas izlasei bija veiksmīgs. ASV hokejisti bieži pārkāpa noteikumus. Tas noveda pie tā, ka amerikāņi pusi perioda spēlēja mazākumā. Tikšanās 3. minūtē Ivans Barbaševs realizēja divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru. Krievija izvirzījās vadībā 1: 0. Turklāt amerikāņi atkal turpināja kļūdīties. Rezultāts bija otrie gūtie vārti pret ASV komandu. Aleksandrs Šarovs 16. minūtē atkal sarūgtināja amerikāņus. Ripa tika kalta uzreiz pēc amerikāņu hokejista nākamā soda laika beigām.

Otrajā periodā amerikāņi ievērojami papildināja. Ātri uzbrukumi atkal un atkal notika ASV spēlētājiem. 33. minūtē Entonijs Di Andželo ar tālmetienu samazināja atstarpi. Vārtu gūšanas brīdī krievu hokejistu skaits bija mazāks. Pēc tam amerikāņi turpināja daudz šaut pa Šesterkina vārtiem, taču mūsu vārtsargs bija uzticams. Ir vērts atzīmēt, ka ASV hokejisti otrā perioda laikā trīs reizes "iemeta" krievus.

Trešo periodu amerikāņi atkal sāka aktīvi, taču pirmie vārti šajā periodā lidoja aizjūras hokejistu vārtos. Sergejs Tolčinskis 42. minūtē izvirzīja Krievijas valstsvienību vadībā (3: 1). Tad krievi sāka sistemātiski pārkāpt noteikumus. Tas bija saistīts ar amerikāņu augsto spiedienu un pēdējo kopējo spēles priekšrocību. Šāda ASV hokeja izlases aktivitāte tika apbalvota ar otro ripu mūsu vārtos. 49. minūtē Zaks Varenskis atkal samazināja starpību starp amerikāņiem līdz minimumam. Pārējā perioda laikā krievi atradās vienīgi aizsardzībā. Visā spēlē Šesterkins atspoguļoja vairāk nekā četrdesmit amerikāņu spēlētāju metienus. Šī vārtsarga spēle ir kļuvusi par nozīmīgu palīdzību visai izlasei, saglabājot uzvaras rezultātu. Amerikāņiem nepalīdzēja arī prakse vārtsargu aizstāt ar sesto laukuma spēlētāju tikšanās beigās. Krievija izturēja un uzvarēja ar 3: 2.

Valērija Bragina lādiņi nākamo maču turnīrā aizvadīs 4. janvārī. Krievu sāncenši pusfinālā būs Zviedrijas izlase.