MFM-2015 Hokejs: Kā Beidzās Pusfināls Krievija - Zviedrija

Naktī uz 5. janvāri pēc Maskavas laika Krievijas jaunatnes hokeja izlase pasaules čempionāta ietvaros spēlēja pusfināla spēli spēlētājiem līdz 20 gadu vecumam. Krievu sāncenši pusfinālā bija Zviedrijas izlase.

MFM-2015 hokejs: kā beidzās pusfināls Krievija - Zviedrija

Pēdējos divos jaunatnes pasaules hokeja čempionātos Krievijas izlase pusfinālā tikās ar Zviedrijas komandu. Abas reizes krievi ar minimālu punktu skaitu aizskaroši bija zemāki par skandināvu hokejistiem. 2015. gadā Krievijas izlasei MFM pusfinālā atkal pretojās zviedru hokejisti.

Mača pirmais periods nebija gūtiem vārtiem bagāts, tomēr, neskatoties uz to, ka pēc pirmajām divdesmit spēles minūtēm tablo dega ar nullēm, līdzjutējiem Toronto arēnā garlaicīgi nebija. Pirmajā periodā spēle vairāk atgādināja taktisko spēli. Hokejisti centās cīnīties par ripu katrā vietnes sadaļā, taču tas negatīvi neatspoguļoja vārtu gūšanas iespēju izveidi. Vienu no pirmajām vārtu gūšanas iespējām krievi palaida garām. 7. minūtē Brynceva metiens satricināja zviedru vārtu stabu. Skandināvijas hokejisti atbildēja ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem. Īpaši grūti krieviem bija noturēt aizsardzību, spēlējot mazākumā. Tomēr Šesterkins no izlaistas ripas noturēja Krievijas izlases vārtus.

Otrajā periodā pirmajās desmit minūtēs zviedri mēģināja izcīnīt iniciatīvu. Valērija Bragina audzēkņi izturēja, un pēc tam 32. minūtē Aleksandrs Šarovs pabeidza izcilu Krievijas hokejistu pretuzbrukumu ar metienu zviedru vārtu augšējā stūrī. Krievi vairākos pārnesumos pārvarēja visu apkārtni un nogādāja Aleksandru kaušanas stāvoklī. Krievijas izlase izvirzījās vadībā 1: 0. Pēc tam mūsu hokejisti ieguva skaitlisko pārsvaru. Jau 33. minūtē spēcīgs sitiens no Zijata Paigina zilās līnijas lika zviedru vārtsargam otro reizi padoties. Šie vārti zviedriem bija pirmie mazākuma spēlē. Pēc otrās garām palaistās ripas skandināvi pilnībā palaida garām spēles pavedienus, kas izraisīja jaunus bīstamus krievu uzbrukumus. Otrā perioda beigās ripa atkal šķērsoja zviedru vārtu līniju. Tomēr vārti netika reģistrēti, jo ripa šķērsoja loloto līniju pēc pieskāriena mūsu hokejista slidām. Uzreiz pēc tam Leščenko bija vēl viens labs brīdis. Uzbrucējs izlēca uz tikšanos ar zviedru vārtsargu un mērķtiecīgi iemeta tuvajā augšējā stūrī. Tomēr Sederstroms atvairīja ripu ar plecu. Otrais periods noslēdzās ar ievērojamu Krievijas izlases spēles pārsvaru, kas tika ierakstīts Toronto arēnas tablo - mūsējie uzvarēja ar 2: 0.

Trešais periods sākās ar Aleksandra Šarova uzņemšanu. Zviedru aizsargs vilcinājās aiz saviem vārtiem, kas ļāva Maminam mūs virzīt uz priekšu. Aleksandrs ar precīzu metienu trāpīja zviedru vārtu augšējā stūrī. Krievijas izlases pārsvars pieaudzis līdz trim vārtiem (3: 0). Vārti tika gūti 42. minūtē. Pēc tam Krievijas izlase sāka spēlēt pēc rezultāta. Zviedriem bija zināms teritoriāls pārsvars, bet krievi veica bīstamus pretuzbrukumus. Vairākas reizes Krievijas hokejistiem bija iespējas gūt vārtus pēc izgājiena viens pret vienu ar Zviedrijas izlases vārtsargu.

Astoņas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām skandināviem izdevās atspēlēt vienus vārtus. Valmarks uzripoja uz nika un no neērtas rokas raidīja ripu Šesterkina vārtos (3: 1). Pēc neizmantotiem vārtiem krieviem vajadzēja sagaidīt nervozas beigas, taču jau 53. minūtē Mamins ar finišu raidīja ceturto ripu zviedru vārtos, atjaunojot Krievijas izlases pārsvaru līdz trim vārtiem. Kopš šī brīža Krievijas hokejistu spēlē bija jūtama uzvaroša pārliecība. Neskatoties uz to, ka zviedri mēģināja uzbrukt ar lieliem spēkiem, pret Šesterkinu vairs netika gūti vārti. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām skandināvi nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, taču tas nemainīja ciparus uz tablo. Tiesa, divdesmit sekundes pirms mača beigām zviedri guva ripu, taču tiesnesis vārtus nefiksēja, jo pirms vārtiem bija mūsu vārtsarga uzbrukums.

Tikšanās galarezultāts ir 4: 1 Krievijas valstsvienības labā. Tagad Valērija Bragina audzēkņi 2015. gada MFM finālā gaida pretinieku, kurš būs Kanādas - Slovākijas pāra uzvarētājs. Izšķirošā spēle turnīrā notiks 6. janvārī pulksten 4:00 pēc Maskavas laika.