2014. Gada Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Kostarika - Grieķija

29. jūnijā Brazīlijas pilsētā Resifē Brazīlijā notika pasaules futbola čempionāta 1/8 fināla ceturtā spēle. Tikās Kostarikas un Grieķijas komandas, kas sensacionāli devās ceļā uz turnīra izšķirošo posmu.

2014. gada Pasaules kausa izcīņas 1/8 fināls: Kostarika - Grieķija

Pāris Kostarika - Grieķija tika uzskatīts par vājāko starp pārējām izslēgšanas spēļu komandām. Spēle starp šīm komandām bija skaidrs apliecinājums tam.

Pirmais puslaiks bija garlaicīgs. Kostarikāņi mēģināja spēlēt pirmo numuru, un grieķi veica pretuzbrukumus, taču iespēju gūt vārtus praktiski nebija. Bumba kustējās lēni, skatītāji varēja redzēt cīņu laukuma centrā, komandas reti traucēja vārtsargiem.

Starp neaizmirstamajiem tikšanās pirmās puses momentiem var izcelt bīstamo grieķu uzbrukumu, kad tuvā attālumā esošais Eiropas spēlētājs nespēja trāpīt pretinieku vārtos. Palīgā nāca Kostarikas vārtsargs Navas.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Tikšanās otrās puses sākumā Kostarikas iedzīvotāji atvēra kontu. 52. minūtē Braiens Ruizs ar precīzāko sitienu trāpīja Eiropas vārtu apakšējā stūrī. Kostarika izvirzījās vadībā ar 1 - 0. Pēc šī brīža grieķi sāka aktīvi izdarīt spiedienu, cenšoties saasināt situāciju pie Centrālamerikas vārtiem. Tomēr tas neizdevās, bija maz iespēju. Bet sporta laime joprojām vērsās pret grieķiem.

Jau saīsinātajā laikā Papastatopoulos lieliski nospēlēja finiša kustības un izlīdzināja rezultātu. Grieķi regulējuma laikā izrāva neizšķirtu. Turklāt eiropiešiem bija vēl viens brīdis, lai sasniegtu Kostarikas vārtus spēles pamatlaikā. Bet vārtsargs Navass, trāpījis grieķu spēlētāju zem vārtu pārliktņa, izglābj savu komandu.

Papildlaikā skatītāji vārtus neredzēja, taču jāatzīst, ka grieķi bija tuvāk vārtiem. Jau sanāksmes 121. minūtē Mitroglu palaida garām reālu iespēju gūt vārtus. Grieķijas spēlētājs no tuvas distances meta pa vārtiem, taču netrāpīja mērķī.

Spēle noslēdzās ar neizšķirtu, tāpēc otro reizi turnīrā liktenis sasniegt nākamo posmu izšķīrās soda metienos.

Veiksme uzsmaidīja Kostarikai. Visi pieci spēlētāji pārvērta savus metienus, kā rezultātā centrālamerikāņi uzvarēja ar sodiem 5-3. Kostarika tagad astotdaļfinālā spēlēs ar Nīderlandi, un Grieķija dosies mājās.